21 лютого запрацював новий закон про безперешкодний доступ громадян до водойм

Опубліковано Vladyslav Us на

Згідно з документом, людям повинен бути забезпечений безперешкодний і безкоштовний прохід до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування.

У разі порушення закону передбачається штраф:

🔹 від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) – від 3 400 до 6 800 грн. (за повторне порушення протягом року – від 6 800 до 11 900 грн.);
🔹 від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб) – від 6 800 до 11 900 грн. (за повторне порушення протягом року – від 11 900 до 17 000 грн.).

Крім цього, якщо доступ громадян до узбережжя обмежений (в тому числі з-за встановленого паркану або інших конструкцій) на земельних ділянках, що знаходяться в користуванні юридичних або фізичних осіб, то це буде підставою для припинення права користування такими ділянками через суд.

У нового закону є всі шанси відкрити доступ до водойм з кількох причин:

🔸 тільки зараз за обмеження доступу прямо передбачили відповідальність;
🔸 передбачено що обмеження доступу є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду;
🔸 законодавець дав три місяці з моменту вступу в силу закону (які вже пройшли).

☝🏼 Контроль за виконанням закону покладено на місцеві адміністрації, а притягати до відповідальності за порушення повинні державні інспектори з охорони навколишнього середовища. Поліція в цьому питанні безсила через відсутність у неї відповідних повноважень, і напевно буде реагувати тільки в разі порушення громадського порядку або у випадках самоуправства.

Информацію підготувала адвокат Кедик В.П

Категорії: ЗакониНовини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *