Боротьба з контрабандою в Україні

Опубліковано Vladyslav Us на

Відповідно до ст. 201 ККУ, контрабанда – це переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Згідно аналізу практики боротьби з контрабандою можна дійти висновку, що «асортимент» предметів контрабанди в сучасних умовах змінюється залежно від потреб окремих груп населення.

Частіше такими предметами виступають наркотики, продовольчі та промислові товари, сировина для їх виготовлення, ювелірні вироби та дорогоцінні метали, антикваріат, зброя, боєприпаси, вибухові, отруйні, а також сильнодіючі речовини тощо.

Проаналізувавши дані щодо вилучення Державною митною службою (далі – ДМС, Митниця) предметів правопорушень, та у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, в I кварталі 2020 року, Митницею було складено:

  • на 38 % більше протоколів про порушення митних правил із вилученням;
  • та на 120% більше переданих справ до суду.

Середня вартість предметів правопорушень становила 554,6 млн. грн.

Порівняно з аналогічним періодом 2019 року, ДМС було вилучено такі предмети правопорушення:

  • на 69% більше валюти, що становить 28,2 млн. грн.;
  • на 73% більше промислових товарів, що становить 134,3 млн. грн.;
  • та продовольчі товари, на суму 20,03 млн. грн.

Митницею було передано до суду 3 561 справа на суму біля 286 млн. грн., результатом розгляду справ накладено стягнень на суму 131 млн. грн.

Джерело інформаційного матеріалу:

  1. Державна митна служба;
  2. Законодавство України/Верховна Рада України.

Автор: Алла Савощенко

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *