COVID-19: як ФОП сплачувати єдиний податок

Опубліковано Vladyslav Us на

До GR Group звернувся підприємець по допомогу у роз’ясненні питання щодо звільнення від сплати єдиного податку на період щорічної відпустки та лікарняного.

Відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку:

  • протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів;
  • та відповідно до п. 298.3.2 ст. 298 ПКУ, інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається підприємцем за заявою у довільній формі до територіального органу ДПІ.

Отже, якщо платники єдиного податку першої і другої груп працюють самостійно та не використовують працю найманих працівників, то такі платники-підприємці можуть скористатися нормою щодо звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Слідкуйте за актуальними новинами від GR Group.

Автор: Алла Савощенко

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *