ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Опубліковано Vladyslav Us на

У зв’язку з карантинними заходами у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства.

Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником.

ООН попереджають, що пандемія коронавірусу та повсюдні карантинні обмеження призвели до різкого стрибка жорстокості в сім’ях по всій планеті.
Наприклад, у Франції – на 30%, а в Китаї – мова про триразове зростання.

В Україні за перші чотири тижні карантину , з 12 березня по 7 квітня, в правоохоронні органи надійшло 42 тисячі повідомлень про домашнє насильство.

В середньому по 1,5 тисячі скарг на добу, за інформацією Національної поліції України.

До карантину ж, з 1 до 11 березня, поліція отримала близько 18 тисяч звернень, які попередньо кваліфікували як домашнє насильство.

Це в середньому 1 600 – 1 650 повідомлень за добу.

Днями МВС представило чат-бота в Telegram (https://t.me/uacovid19/1614), в якому можна повідомити про домашнє насильство.

Корисними можуть стати також номери телефонів «гарячих ліній»:

Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;

Дитяча «гаряча лінія», бо дуже багато питань виникає щодо оформлення відпусток, для того, аби забезпечити нагляд за дітьми, які перебувають на карантині. 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547; Урядовий кол-центр 1545;

У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.

MARIKA LABADZE
Head of the tender department of GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *