Електронний суд: його можливості

Опубліковано Vladyslav Us на

Пандемія COVID-19 сьогодні зробила великий виклик юридичному ринку та судовій системі, саме тому уряд України був змушений запровадити низку обмежень для запобігання поширення COVID-19. З урахування цих обставин особливо гостро постає питання доступу громадян до правосуддя без ризику інфікування й з дотримання вимог карантину.

Створення єдиного електронного судового документообігу є надзвичайно важливим, оскільки відомо, що передавання паперової справи з суду першої інстанції до апеляційного або касаційного могло тривати тижнями при цьому з’ясувати, хто винний у такій ситуації або як можна пришвидшити цей процес іноді було дуже складно. Крім того, позовні та інші процесуальні документи підлягають обов’язковій реєстрації в ЄСІТС у день надходження документів. Визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи також здійснюватиметься ЄСІТС, яка, сподіваємося, унеможливить зловживання та «ручне» втручання в судовий процес на цих стадіях.

Як почати користуватися ЄСІТС?

Крок 1. Перейти на сайт за посиланням: https://id.court.gov.ua/
Крок 2. Здійснити реєстрацію офіційної електронної адреси (електронного кабінету).
Крок 3. Реєстрація та подальша автентифікація користувачів здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису користувача.

Кому потрібно обов’язково зареєструватися в ЄСІТС?

  • Адвокатам;
  • Нотаріусам;
  • Приватним виконавцям;
  • Арбітражним керуючим;
  • Судовим експертам;
  • Державним органам;
  • Органам місцевого самоврядування;
  • Суб’єктам господарювання державного та комунального секторів економіки.

Всі фізичні та юридичні особи реєструються добровільно. Якщо Ви станете користувачем «Електронного суду», то при подачі процесуальних документів в електронній формі для Вас буде зменшено коефіцієнт розміру ставки судового збору, який становить 0,8 %.

Прес-офіс GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *