КАРАНТИН 2020

Опубліковано Vladyslav Us на

11 березня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив Постанову № 211 про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, відповідно до якої з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України введено карантин.

Карантин – адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (стаття 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року).

Карантин – це обмеження. Які саме?

 1. Обмеження права на свободу пересування.
  Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» наділяє повноваженнями місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування встановлювати особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів, а у разі потреби – проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів в умовах карантину, а також створювати на в’їздах і виїздах з території карантину контрольно-пропускні пункти. Так, це є обмеженням прав на свободу пересування, закріплених у ст. 33 Конституції України. Однак, п. 4 ст. 2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлює, що право вільного пересування в певних місцевостях може підлягати обмеженням, що встановлено законом і виправдано суспільними інтересами в демократичному суспільстві. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред’явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
 2. Обмеження права на освіту.
  Так, це також обмеження одного з конституційних права.
 3. Обмеження права на заробітну плату.
  Не дивуйтеся, бо з дошкільнятами чи школярами молодших класів хтось повинен сидіти вдома. І не у всіх є можливість покликати бабусю. Найбільш розповсюджений вихід – відпустка без збереження заробітної плати.
 4. Обмеження щодо проведення масових заходів, а також свобода зібрань.
 5. Запроваджуються більш жорсткі, ніж встановлені нормативно-правовими актами, вимоги щодо якості, умов виробництва, виготовлення та реалізації продуктів харчування, режиму обробки та якості питної води.
 6. Право органів влади залучати підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби.

Карантин – це необхідність. Дотримуйтесь правил гігієни та уникайте місць з великим скупченням людей.

Офіційно в Україні зареєстровано три лабораторно підтверджені випадки захворювання на COVID-19 та зафіксований один смертельний випадок.

Уряд розробив сайт, де зібрана інформація і рекомендації
https://covid19.com.ua/?fbclid=IwAR2M9PI8hadSkSOjevPqzziRpaBLzIak9y6Ml_OG3BUEm5e7ZUfc6QsA0I8

Сьогодні Рада національної безпеки та оборони України на засіданні вирішила закрити кордони для в’їзду іноземців.
Рішення про заборону в’їзду для іноземців набере чинності за 48 годин і діятиме протягом двох тижнів, потім має бути ухвалене нове рішення. МЗС має попередити про таке рішення всі установи та країни.
Потрапити в Україну, зможуть лише іноземці, які працюють у дипломатичних установах або організаціях як UNICEF тощо.
Водночас для українців кордони не закривають, але рекомендують їм за можливості обмежити поїздки за кордон.

Прес-офіс GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *