Карантин – основний фактор масового безробіття в Україні

Опубліковано Vladyslav Us на

Під час запровадження карантинних обмежень на території України з метою запобігання поширенню коронавірусу, стрімко зріс показник рівня безробіття.

«За оцінками Торгово-промислової палати України, рівень безробіття сьогодні складає 13,7-15,4%. Це найвищий показник за останній 15 років»

Перші два тижні карантину показали скорочення робочих місць у кількості 500-700 тисяч, а наступні додали ще близько 600 тисяч.

Загальна кількість безробітних в Україні становить 2,5 – 2,8 млн людей на території України.

Найбільший показник рівня безробіття зафіксований в Львівській, Полтавській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Для того, щоб підтримати людей, які в результаті запровадження вимушених заходів залишилися без роботи Держслужба зайнятості спростила процедуру подання документів для реєстрації безробітних.

Необхідно заповнити та подати 2 заяви:

  1. Заява про надання статусу безробітного
  2. Заява про призначення допомоги по безробіттю.

З процедурою подання Ви можете ознайомитися у вкладенні до даної публікації (публікації взяті з офіційного сайту ДСЗ https://www.dcz.gov.ua/)

Також слід зауважити те, що уряд неодноразово наголошував на тому, що вже у травні створить для українців, які залишилися без роботи через карантин 500 тисяч робочих місць.

За словами Премьер-міністра України Шмигаля, нині при уряді працюють аналітичні центри, а також створено Раду з питань економічного розвитку, до складу якої увійшли найвідоміші українські та закордонні економісти і вчені.

Автор: Ольга Ткаченко

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *