Керування у стані сп’яніння – статистика

Опубліковано Vladyslav Us на

115 711 — саме стільки водіїв поліцейські притягнули до відповідальності за керування у стані сп’яніння в минулому 2019 році.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Наразі керування авто у стані сп’яніння передбачає адміністративну відповідальність(ст. 130 КУпАП) і тягне за собою:
-за перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і 1 рік позбавлення права керування транспортним засобом;
-за повторне правопорушення протягом року — штраф 20400 гривень і 3 роки позбавлення права керування транспортним засобом;
-за третє і більше порушень протягом року — штраф 40800 гривень і 10 років позбавлення права керування транспортним засобом.
Нагадаю й про те, що максимально допустимий рівень алкоголю в крові — 0,2 проміле.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?
Верховною Радою ухвалений Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” https://zakon.rada.gov.ua/laws/, який мав би набрати чинності з 1 січня 2020 року.
Однак, законом від 03.12.2019 №321-ІХ “Про внесення зміни до розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” дію цього закону відтерміновано до 1 липня 2020 року.
Тому, з 1 липня 2020 року набуває чинності прийнятий Верховною Радою України «революційний» закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому вигляді. Водій отримає судимість за новою статтею 286-1 КК навіть у разі притягнення в перший раз.
Цікаво, що раніше адмінкодекс встановлював ідентичне покарання за нетверезе управління як автомобілями, так і маломірними (річковими) суднами. Однак криміналізація п’яного водіння торкнулася тільки водіїв машин.

У Європі покарання за водіння в стані алкогольного сп’яніння ще жорсткіше, ніж в Україні. У сусідній Польщі, наприклад, якщо в крові виявлено від 0.2 до 0.5 проміле, передбачається штраф від 1 250 євро. У разі аварії сума штрафу збільшується вдвічі, а всі гроші підуть постраждалим. Якщо алкоголь у крові буде становити понад 0.5 проміле, справа дійде до суду з можливим арештом, а також позбавленням водійського посвідчення на термін від 3 до 15 років. Після закінчення цього періоду в автомобіль порушника має бути встановлений «алкогольний замок» – пристрій, який аналізує дихання водія та блокує транспортний засіб, якщо вміст алкоголю у видихуваному повітрі перевищить 0,1 мг. спирту на 1 куб. дм.
У Данії сума штрафу дорівнює заробітку водія напідпитку, помноженому на коефіцієнт алкоголю, який покаже прилад, при рівні алкоголю в крові менше 2.0 проміле, в іншому випадку – позбавлення прав строком від півроку до року. Якщо ж водія зловлять тричі протягом трьох років, йому загрожує тюремне ув’язнення до 10 років, а також конфіскація автомобіля.
У Великобританії граничний вміст алкоголю в крові водія – 0,8 проміле. Досить високий показник, проте його перевищення карається дуже жорстко – штраф у 5000 фунтів, позбавлення прав на рік, а також, за деяких обставин, і тюремне ув’язнення на півроку. Якщо ж водій став учасником смертельного ДТП, йому загрожує 14 років в’язниці, необмежений штраф, а також вилучення прав на 2 роки.

Інформацію підготувала адвокат Кедик В.П.

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *