Набув чинності Закон “Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких …

Опубліковано Vladyslav Us на

Сьогодні набув чинності Закон “Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування”.

Закон передбачає скорочення кількості суддів, створення етичної комісії, запровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та розширення переліку посад, на які поширюється люстрація.

Кількість суддів Верховного суду зменшиться з 200 до 100, а кількість членів ВККС з 16 до 12.

Комісія з питань доброчесності та етики, яка є колегіальним органом, що діє при ВРП та утворюється з метою забезпечення прозорості і підзвітності членів ВРП та ВККС.
До складу Комісії входять 3 члени Вищої ради правосуддя та 3 особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів. Серед основних завдань Комісії – оцінити відповідність члена або кандидата до складу ВРП та ВККС принципам добросовісності та етичних норм судді, які є невід’ємною складовою професійної етики члена ВРП, ВККС та контролю за прозорістю діяльності ВРП та ВККС.

Окрім того, закон розширює категорії посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації). Так, вона поширюватиметься на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше ніж рік у період від 21 листопада 2013 року до 19 травня 2019 року.

Категорії: ЗакониНовини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *