Перевірки після карантину

Опубліковано Vladyslav Us на

В період карантину, а саме з 18 березня по 31 травня 2020 року, державою обмежено проведення певних видів перевірок шляхом встановлення мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок суб’єктів господарювання, крім перевірок, які стосуються бюджетного відшкодування ПДВ.

Що чекає на бізнес з 1 червня?

Активізація перевірочної діяльності органів державного нагляду (контролю) для виконання планових показників щодо донарахування зобов’язань суб’єктам господарювання.

Поради якщо до вас прийшли з перевіркою:

 1. Попередньо провести інструктаж співробітників компанії щодо порядку дій, якщо до вас завітали несподівані «гості».
 2. Фіксувати дії перевіряючих на відеокамеру, поінформувати їх, для документування можливих протиправних дій з їхнього боку;
 3. Обов’язково витребувати у інспектора наказ і направлення на перевірку, в якому будуть вказані підстави і предмет перевірки, з реквізитами, а саме:
 • дата видачі наказу;
 • найменування контролюючого органу;
 • найменування та реквізити платника податку;
 • мета, вид, підстави для проведення перевірки;
 • дата початку і тривалість перевірки;
 • період діяльності, який буде перевірятися;
 • підпис керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу.
 1. Перевірити службове посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки та записати їх дані. Відмова від надання службового посвідчення є підставою для недопуску до перевірки.
 2. У разі відсутності у перевіряючих необхідних документів і підстав на проведення перевірки, відмовити в допуску.
 3. При наявності підстав і документів, інспектор повинен внести запис в спеціальний журнал, в разі відмови – задокументуйте даний факт.
 4. Вимагайте отримання документа за результатами перевірки – довідки або акту.
 5. Перед підписанням акту уважно ознайомтеся з ним, при наявності зауважень – обов’язково їх внесіть, дані зауваження повинні бути враховані органом при прийнятті рішення за результатами перевірки.
 6. У разі незгоди з рішенням органу державного нагляду (контролю) – оскаржуйте його в адміністративному або судовому порядку.
 7. Найголовніше дотримуйтесь спокою, не нервуйте, давайте відповіді лише на ті запитання, які стосуються господарської діяльності та охоплюються періодом перевірки. Якщо запитання будуть виходити за рамки ділового спілкування та мати «каверзний характер» – не відповідайте на них та зробіть посилання на Конституцію України, яка регламентує не свідчити проти себе та своїх близьких.

Інформацію про планові документальні перевірки можна переглянути на веб-сайті ДПС України https://www.tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html, останні оновлення станом на 27.03.2020.

MARIKA LABADZE
Head of the tender department of GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *