Правовий режим діяльності підприємств під час карантину в Україні

Опубліковано Vladyslav Us на

В Україні, як і у всьому світі поширюється інфекційна респіраторна хвороба COVID-19, яка в свою чергу спричинила суттєві зміни в житті кожної людини.

Так, органами державної влади були введені певні заходи з метою протидії поширенню вірусу COVID-19, а саме було запроваджено карантин, що в свою чергу призвело до призупинення та обмеження діяльності підприємств по всій території України.

На період карантину вітчизняним законодавством допустимо встановлювати певні обмеження прав та нові обов’язки, зокрема, для юридичних осіб, а також, змінювати режими їх роботи, умови їх виробничої та іншої діяльності.

Підприємствам, установам, організаціям було рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Також на впровадження обмежувальних заходів для певних суб’єктів господарювання, вказує пункт 2 розділу II. Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року, в якій зазначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19):
1) роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку;

2) власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режим роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитися до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів;

3) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення;

4) забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, варто зазначити, що у зв’язку із запровадженням карантину на території України суб’єкти господарювання повинні підлаштовуватись під ті умови, які визначили їм органи державної влади, брати до уваги приписи щодо заборон або рекомендації про умови ведення видів господарської діяльності, зважати на масове розповсюдження вірусу COVID-19 та забезпечувати своїх працівників безпечними умовами праці.

Автор: Ольга Ткаченко

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *