Президент підписав закон про відновлення відповідальності за незаконне збагачення

Опубліковано Vladyslav Us на

❗️У “Голосі України” опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів” №263-ІХ, який ВРУ ухвалила 31 жовтня 2019 р.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Йдеться про закон №263-ІХ, який Рада ухвалила 31 жовтня. У президента пояснили, що завданням закону є також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів посадовців.

Зокрема, документ доповнює КК України новою статтею 368-5 “Незаконне збагачення”, згідно з якою набуття вищевказаними особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також, внесено зміни до ЦПК України, згідно з якими справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд.

Крім того, ЦПК тепер передбачає, що позов про визнання необґрунтованими активів та їхнє стягнення в дохід держави пред’являється щодо активів, набутих після дня набрання чинності цим законом, якщо різниця між їхньою вартістю та законними доходами чиновника у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також щодо доходів від цих активів.

Джерело: http://yur-gazeta.com/golovna/prezident-pidpisav-zakon-pro-vidnovlennya-vidpovidalnosti-za-nezakonne-zbagachennya.html

Категорії: Новини