Рейтинг України підвищено з рівня Саа1 до B3

Опубліковано Vladyslav Us на

За даними міжнародного рейтингового агентства Moody’s, кредитний рейтинг України підвищено з рівня Саа1 до B3. Прогноз по рейтингу – “стабільний”, тобто подальшого підвищення поки не планують.

Рейтинг підвищено завдяки новій кредитній програмі Міжнародного валютного фонду на 5 млрд доларів, яка вирішує проблему короткострокового фінансування України і, ймовірно, допоможе закріпить прогрес в реформах, досягнутий в останні роки.

Агентство підкреслило, що нова програма МВФ розблокує додаткову фінансову допомогу від Світового банку і Європейського Союзу. Загальна сума, на яку може розраховувати Україна, досягає 8,6 млрд доларів.
Адже, додаткове багатостороннє фінансування життєво важливо для України, оскільки її потреби у фінансуванні різко зросли, враховуючи помітне погіршення макроекономічних умов в країні.

За прогнозами Moody’s, ВВП України в цьому році скоротиться на 4,5%, а дефіцит державного бюджету збільшиться до 7,5% (у порівнянні з 2% в 2019 році).

У той же час нова програма МВФ дозволить захистити прогрес в зниженні зовнішньої уразливості, досягнутий Україною в останні роки. Зрослі валютні резерви Національного банку залишаться на високому рівні будуть збережені, і до кінця року вони складуть близько 22 млрд доларів (без урахування золота).

Прес-офіс GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *