Розміри податків у 2020 році, які сплачуватимуть адвокати, що взяті на облік, як фізичні особи – підприємці

Опубліковано Vladyslav Us на

Мінімальна сума ЄСВ у розрахунку за місяць із 2020 року – 1039,06 грн.

Максимальна база нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінімальної з/п.
Максимальний страховий внесок у 2020 році – 15585,90 грн. (ФОП сплачує, якщо сума отриманого доходу (чистого доходу) у розрахунку за місяць складе 70845 грн і більше).

Ставки єдиного податку:
для 1 групи – до 210,20 грн.;
для 2 групи – до 2 944,60 грн.;
для 3 групи у відсотках від доходу:
– 3% – платники ПДВ;
– 5% – неплатники ПДВ.
Адвокати не платять ЄСВ, який вже сплатив їх роботодавець. Крім того, з адвокатів, які взяті на облік як фізичні особи – підприємці і перебувають на спрощеній системі оподаткування, не можна стягнути подвійний ЄСВ.
Нацбанк заборонив здійснювати розрахунково-касові операції, пов’язані із власними потребами, за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Підприємці – адвокати подають:
– декларацію про майновий стан і доходи за звітний рік до 9 лютого (термін оплати податкового зобов’язання – до 19 лютого);
– звіт таблицю 1 додатка 5 Порядку до 10 лютого за звітний рік (сплачують суму нарахованого єдиного внеску до 10 лютого).
Якщо адвокат, використовує працю найманих осіб, подається звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску щомісячно до 20 числа.

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *