SCHOOL BULLYING CAMPAIGN

Опубліковано Vladyslav Us на

Шкільне цькування або шкільний булінг (англ. school bullying campaign) — загальний термін, яким означають систематичні переслідування з образами, цькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі.

Зазвичай, термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше — цькування вчителя учнями.

За дослідженнями ЮНІСЕФ, з фактами шкільного булінгу в Україні мали справу 67 % дітей у віці від 11—17 років протягом останніх трьох місяців. Також, 24 % дітей стали жертвами, а 48 % з них нікому не розповідали про ці випадки.

Дещо частіше за інших дітей піддаються булінгу сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі».

GR Group не стоїть осторонь цієї проблеми сучасності та активно приймає участь у її вирішенні.

Так, було проведено семінар на тему: «Профілактика булінгу в освітньому середовищі» на якому, звернули увагу на можливі місця впливу та прояву булінгу, причини булінгу та наслідки.

В ході дискусії прийшли до висновків, що булінг – як явище, вимагає до себе постійного моніторингу з боку всіх учасників освітнього процесу без виключень з метою швидкого виявлення та припинення незаконних дій.

Міністерство освіти і науки України в свою чергу розробило та затвердило Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) (Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України 28 грудня 2019 року № 1646. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 р. за № 111/34394) в якому визначається механізм реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти всіх типів і форм власності, крім тих, які забезпечують здобуття освіти дорослих, у тому числі післядипломної освіти.

Відповідно до Порядку ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій.

Положення передбачає чіткий алгоритм дій у випадку цькування.

Адже, в першу чергу з проблемою булінгу треба боротися через його попередження, а ті хто здійснює цькування має розуміти, що за цим слідує покарання.

Сподіваємося, що цей Порядок стане найефективнішою антибулінговою програмою змін.

Автор: Ольга Ткаченко

Категорії: Новини