В Україні запрацювала автоматична фіксація порушень ПДР

Опубліковано Vladyslav Us на

1 червня о 00:01 запрацювали перші 50 відеокамер системи автоматичної фото – і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Камери встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі відеокамери поступово встановлюватимуть по всій Україні.

На автомагістралях установка камер відбуватиметься коштом держави, в містах і ОТГ – коштом місцевих бюджетів. Місця встановлення камер будуть узгоджуватися з Департаментом патрульної поліції. Спочатку в автоматичному режимі фіксуватимуть тільки факти перевищення швидкості.

Розміри штрафів:

• 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год;
• 510 грн – за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті. Якщо штраф не сплачено, то після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно(нерухомість, цінні папери тощо)може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.
Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), то постанова виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою – керівник юридичної особи. Реквізити для сплати штрафу за порушення, які зафіксовані в автоматичному режимі відрізняються від реквізитів, які наразі встановлені для штрафів, які накладаються працівниками патрульної поліції за порушення ПДР.

Дізнатися про факт фіксації порушення можна:

• за допомогою СМС-повідомлень або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву до МВС;
• на офіційних сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
• від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
• від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову під час перетину кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Прес-офіс GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *