Визначення поняття “інновації”

Опубліковано Vladyslav Us на

Почавши розбудовувати новий напрямок в компанії GR Group “Sci & tech department”, який спрямований на індустріалізацію проєктів науково-технічної сфери, комерціалізацію наукових ідей, винаходів і технологій та залучення іноземних інвестицій, був виявлений один недолік — не існує єдиного конкретного визначення поняттю “інновації”.

Беззаперечно, ми чуємо слово “інновації” кожного дня, можливо, навіть самі вживаємо його у своїх міркуваннях, адже це стало своєрідною світовою тенденцією.

Суспільство “женеться” за інноваціями, не розуміючи значення та сутності цього поняття. Про це говорять багато, але саме поняття є багатозначним, і суперечки про його чітке значення виникають досить часто.

На просторах інтернет-ресурсів зустрічається безліч визначень, наведу одне із них, інновація (переклад з пізньолатинської innovatio – оновлення, новизна, зміна) — це спрямовані зміни, які викликають трансформацію системи з одного стану до іншого.

Популярність цього терміну пояснюється тим, що найчастіше інновація має на меті спрощення явища, а раціональність важлива у будь-яких сферах.

Власне, за самими інноваціями закріплена роль обов’язковості позитивних змін у різних сферах життя, завдяки їм відбувається імплементація нових знань у повсякденних практиках. Але тут і виникає головне непорозуміння, що функція інновації не виправдовує себе за короткий проміжок часу, а для реалізації мети того чи іншого проекту завжди потрібен час.

Інновацію слід розглядати нерозривно з інноваційним процесом, оскільки це є процесом перетворення наукового знання в нововведення, який можна представити у всіх сферах діяльності та науці.

Що не могло й торкнутися юриспруденції, саме вона є інструментом забезпечення соціального прогресу, саме їй належить головна роль у розвитку суспільних відносин шляхом формування та підтримки інноваційних процесів і технологій.

Адже, володіючи величезним інноваційним потенціалом, право має суттєвий вплив на суспільство, його економічні, соціальні, політичні складові, забезпечуючи його розвиток у новому, прогресивно напрямку Legal Tech.

Діяльність Legal Tech спрямована на автоматизацію роботи юридичних компаній. Лідери цього ринку спеціалізуються на технологічному та інформаційному обслуговуванні компаній, а також на наданні юридичних послуг споживачам. Боти та мобільні додатки надають можливість швидко та якісно отримати та використати дані з інформаційних баз, державних реєстрів з метою запобігання рейдерських захоплень, фінансових махінацій тощо.

Явище інновації дійсно відіграє важливу роль в усіх сферах суспільного життя. Воно стало відправною точкою до розвитку нашого суспільства. У час, коли майже всі сфери перебувають у незадовільному стані для перспективи їх подальшого розвитку, єдиним беззаперечним шляхом, що відкриває для України нові можливості, є шлях інновацій.

Саме тому ми зацікавлені у подальшому поширенні інноваційної тенденції та активно беремо участь у цьому процесі, щоб вивести ринок юридичних послуг в Україні на якісно новий рівень, незмінно підвищуючи ефективність роботи юристів і якість турботи про клієнтів.

Тож, для того щоб виправдати надії на результативність потрібно добре розуміти з чим маєш справу.

Роман Греба,
засновник GR Group

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *