Захист медичних працівників: від медичного до юридичного

Опубліковано Vladyslav Us на

Як захистити медичних працівників під час епідемії коронавірусу? Це питання є найбільш актуальним останнім часом. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9 червня в Україні підтверджено 5135 випадків захворювання на COVID-19 серед медичних працівників. Ця невтішна статистика свідчить про цілковиту незахищеність медиків.

Але чи мова йде лише про медичних захист? Професія лікаря є особливо важливою і винятковою у багатьох аспектах. Разом із тим, на жаль, доводиться констатувати системні порушення трудових і соціальних прав медичних працівників. Варто відзначити, що захист прав медичних працівників має свою специфіку, особливо коли йдеться про захист прав у справах, пов’язаних із наданням медичної допомоги пацієнту.

Так, частим порушенням є поширення недостовірної інформації, яка принижує честь та гідність медичних працівників та фактично дискредитує їх професійну діяльність. Особливої актуальності така тенденція прослідковується останнім часом, в епоху інтернету та соціальних мереж. Агресія щодо лікарського співтовариства з боку суспільства, засобів масової інформації стає дедалі звичним явищем, а лікарі все частіше підпадають під переслідування. Ці негативні тенденції свідчать про необхідність юридичного захисту лікарів.

Саме тому, коли у лікаря виникають підстави вважати, що порушено його права, слід насамперед звернутися до юриста. Фахівець у галузі права зможе дати правильну юридичну оцінку ситуації і якщо він дійде висновку, що дійсно мало місце порушення прав медичного працівника, порадить найбільш ефективний засіб юридичного захисту. Захищайтеся, а ми Вам допоможемо!

Автор: Анастасія Барцицька

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *