Закон «Про внесення змін до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” щодо забезпечення суду приміщенням…

Опубліковано Vladyslav Us на

Закон «Про внесення змін до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” щодо забезпечення суду приміщенням та інших питань роботи суду».

Законом створюються законодавчі передумови для забезпечення Вищого антикорупційного суду приміщеннями.
Так, Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» доповнюється положенням, згідно з яким суд отримає право здійснювати управління об’єктами державної власності, що належать до сфери його управління.
У частині другій статті 5 слова “строком на один рік без права переобрання слідчим суддею два роки поспіль” замінено словами “на строк не більше двох років і можуть бути переобрані повторно з особистої добровільної згоди судді”.
Згідно із Законом, «на посаду судді Вищого антикорупційного суду громадянин України може бути призначений, якщо він не молодший тридцяти та не старший шістдесяти п’яти років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше сім років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою, а також володіє знаннями та практичними навичками, необхідними для здійснення судочинства у справах щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень».
Скасовується положення, яке не дозволяє бути призначеними суддями Вищого антикорупційного суду особам, які протягом останніх десяти років працювали в правоохоронних органах та прокуратурі, а також спрощуються вимоги до суддів першої інстанції – вони наближуються до вимог до суддів місцевих суддів.

Закон набирає чинності з 09.07.2020 року. Посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/729-20#Text

Прес-офіс GR Group

Категорії: ЗакониНовини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *