ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ДІТЕЙ

Опубліковано Vladyslav Us на

Аналіз хроніки та статистики злочинів вчинених проти дітей протягом останніх років свідчить про тенденцію зменшення, але чи дійсно статистика відповідає сучасним реаліям залишається під питанням.

В Україні за 2018 рік було вчинено 4,3 тисячі злочинів проти дітей, півтори тисячі стали жертвами особливо тяжких злочинів.
Діти повідомили до поліції про 1285 фактів домашнього насильства.
При цьому правоохоронці фіксують зниження кількості злочинів проти дітей, торік їх було зафіксовано 4,6 тисячі.
Зареєстровано 11,3 тисячі повідомлень про зникнення дітей.
10 тисяч неповнолітніх поліцейські знайшли і повернули батькам упродовж першої ж доби після зникнення.
Відтак, всього в країні у розшуку, з урахуванням минулих років, залишаються 46 дітей.
Упродовж 2019 року ювенальні поліцейські склали 70,6 тисячі адміністративних протоколів. Серед них 41,3 тисячі – за невиконання обов’язків з виховання дітей. Ще майже 2,5 тисячі протоколів складено за порушення суб’єктами підприємницької діяльності правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Також поліція зафіксувала 2,4 тисячі фактів доведення неповнолітніх до стану сп’яніння. У зв’язку з цим були анульовані 780 ліцензій суб’єктів підприємницької діяльності на право роздрібної торгівлі спиртними і тютюновими виробами.
Робота з неблагополучними сім’ями та родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах, є важливим аспектом діяльності підрозділів ювенальної превенції. Упродовж 2019 року до територіальних органів поліції надійшло 1285 повідомлень про вчинені правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, які подали самі діти.
Акцентувалася увага керівників поліції на необхідність запобігання фактам домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, а також випадкам булінгу.
Цьому має сприяти впровадження в діяльність правоохоронців низки безпечних проектів, заснованих на комунікації з громадою та міжнародними партнерами.

Матеріал підготувала Ольга Ткаченко

Категорії: Новини